Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Zagubione cywilizacje czyli wielki szok datowania! – ebook

CENA NEXTO

Jonathan Gray  

13.08.2013

05.08.2013

polski

273

Psychoskok

978-83-7900-094-4

Ocena: 3.7 (3 oceniających) Oceń produkt

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Zagubione cywilizacje, czyli wielki szok datowania – warto polecić każdemu, kto lubi odkrywać sekrety z naszej przeszłości. A najlepiej takie, które dosłownie ścinają z nóg! Książka pozwoli wam ujrzeć świat w takim świetle, w jakim go jeszcze nigdy nie widzieliście! I dopiero teraz wiele zagadek przeszłości zacznie nabierać dla was sensu. Wszystko, co wiąże się z biblijnym Potopem jest niezwykle frapujące. W 1999 roku ogłoszono, że Sahara ma około 4000 lat. Ta ocena opierała się na obliczeniu tempa, w jakim się rozrasta, przeprowadzono więc symulację odwrotną. Nasuwa się jedno pytanie. Jeśli ziemia ma miliardy lat, czy nie powinny istnieć na niej większe i starsze pustynie? Dlaczego największa pustynia na Ziemi ma tylko 4000 lat? Każdemu, kto jest zaintrygowany tymi kwestiami polecam przeczytać tego ebooka.

Zagubione cywilizacje czyli wielki szok datowania! - ebook

16,11 zł 17,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

10,74 zł 17,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3.7 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

  • Ocena:5
    Jacek Bober/2020-01-29

    Wspaniała lektura dla wszystkich którzy uwielbiają historię i jej tajemniczą stronę

  • Ocena:4
    Paweł Piwoński/2014-05-17

    Kolejna książka Jonathana Gray'a

    Tym razem o datowaniu artefaktów z przeszłości i o wątpliwościach jakie krążą wokół niektórych metod datowania. Oczywiście także i skutki jakie z tego powodu ponosimy w ocenie naszej historii.

    Dodatkowo są odniesienia do ważnych dokumentów jakie dotrwały do naszych czasów. Potraktowanie Biblii jako dokumentu historycznego oraz porównania z zapiskami z innych kronik.

    W treści oprócz merytorycznych odwołań przemykają także komentarze do wątków środowiskowych rodem z kół badawczo-naukowych.

    Nie ma mowy o kosmitach. Jest przytaczanie argumentów i faktów publikowanych przez innych badaczy.

    Na pewno dla niektórych pojawią się kontrowersje. Tym niemniej sam uważam, że krytyczne spojrzenie na badania naukowe też jest potrzebne.

    Co do samego sposobu wydania w języku polskim ... znowu widać zaniedbania korektorskie. Czy to nazewnictwo nazw własnych bez odpowiedników polskich, czy też po prostu głupie i niepotrzebne literówki, które najnormalniej w świecie drażnią.

  • Ocena:2
    Grzegorz Kowalski/2014-05-07

    Książka z rodzaju, które lubię: niekoniecznie wiarygodna we wszystkich aspektach, ale podważająca zastaną wiedzę i podnosząca argumenty, które wprawiają naukowców w zakłopotanie - nie tylko i nie zawsze z powodu swojej naiwności czy oderwania od rzeczywistości. Kiedy jednak stawia się tak kontrowersyjne tezy, jak w tej książce, trzeba zadbać przynajmniej o to, by zostały właściwie podane, tj. aby przynajmniej swoją formą budziły zaufanie. Zadaniu temu nie sprostał autor, którego wywodom brakuje jasnej struktury; nadużywanie wykrzykników powoduje, że czytelnik ma poczucie, iż nie obcuje z argumentacją, tylko z próbą przekrzyczenia wątpiących. Jeszcze gorszą robotę wykonali tłumacz i redaktor (o ile w ogóle istniał). Ten pierwszy walczy z zawiłościami polskiej gramatyki i ortografii z nie mniejszym zaangażowaniem, niż autor książki z tezami naukowców głównego nurtu. Błędy gramatyczne i ortograficzne, często także rzeczowe, świadczące o zupełniej ignorancji tłumacza, pojawiają się na każdej stronie i byłoby to nawet zabawne, gdyby nie było tak denerwujące. Podsumowując: lektura ciekawa, z półki z Danikenem czy ZIllmerem, ale fatalnie przygotowana do publikacji. Nic dziwnego, że nazwiska tłumacza nie udało mi się znaleźć - na jego miejscu też wstydziłbym się je podać.

1 - 3 z 3 opinii